Plan Proje

Yapı ve mimarilerde plan ve projenin yapılması yaşam alanlarının daha kaliteli ve yaşanabilir ortamlarının oluşturulması için önemlidir. İnşaat sırasında veya kentsel dönüşüm sırasında mimari alanlarının projelerini çizilmesi gerekir. Mimari projelerde bulunan bölgenin çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı sitelerin ve yaşam alanlarının doğru bir şekilde uzman mühendis veya mimar kadrosu ile birlikte tüm ihtiyaçlara karşılık yapıların plan ve projesi yapılmalıdır.

Firmamız çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak uygulanması gereken prosedürleri doğrultusunda tüm yapıların projesinde mimarisini oluşturmaktadır. Bir inşaatın başlangıç aşamasında imar projelerinin göz önünde bulundurulması ve yönetmeliklere uygun şekilde inşa edilmesi gerekir. Plan proje uygulamaları doğrultusunda firmamız alanında uzman kadrosu ile birlikte mimari projeleri oluşturmakta ve yaşam alanlarını güzelleştirmektedir. Halihazırda mevcut projelerin gözden geçirilmesi ve sıfırdan olarak başlanılan projelerde yapılan çalışmalarda yaşam alanlarının kalitesi göz önünde bulundurulur.

Yaşam alanlarının planlanması dışında bir de vaziyet planları bulunmaktadır. Projenin uygulanacağı parsel ve parselin komşularına ilişkin olarak yol ve alanların oluşturulması ve binaların çevrelerle ilişkilendirilmesi sağlanır.

 

Proje Tasarımı Nasıl Yapılır?

İnşaat projelerinin hazırlanması ve çizimlerinin yapılması oldukça önemlidir. Alanında uzman firma ve ekiplerden yardım alınarak bu projelerin oluşturulması gerekir. Firmamız alanında uzman mimarlarla birlikte proje tasarımı oluşturduğu için gönül rahatlığı ile firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Proje adımlarının başarıyla bitirebilmesi için gerekli adımların doğru bir şekilde atılması gerekir. Plan proje hizmeti veren firmamız proje adımlarının dikkat ve özveri ile elde edilmesi için bütün mimari çalışmaları göz önünde bulundurur.

Temelden yapılan projelerde ve kentselleşme dönüşümleri için yapılan projeler birbirinden farklılık göstererek proje aşamalarının göz önünde bulundurulması gerekir. Her bir projenin kendine has özellikleri olduğu için hazırlanan yapıların sürdürülebilmesi ve projenin yönetim başlığı altında toplanarak gerekli izlenimlerin oluşturulması sağlanır. İnşaat tasarımın temelden başlatılması tasarımcı, danışman, işveren, işçi diyaloglarının birbiriyle uyumlu çalışması gerekir. Mimari projelerde ve kentsel dönüşümle yapılan iyileştirme çalışmalarında mekanik tesisatların ve elektrik tesisatlarının göz önünde bulundurulması ile birlikte gerekli tedbirlerin alınması sağlanmalıdır.

 

Kentsel Dönüşüm Projeleri

Eski yapıların ve yaşam alanlarının iyileştirilmesi ve güzelleştirilmesi adı altında yapılan inşaat çalışmalarına kentsel dönüşüm nedir. İş yerlerinin, evlerin, otellerin ve birçok yaşam alanlarının iyileştirilmesi çalışmalarının elde edilmesi için temeli sağlam olması ve kolon sisteminin bu çalışmalara karşı dayanıklı olması gerekir. Kat planları ve yapı planları oluşturulacağı zaman güzelleştirilmesi ve iyileştirilmesi çalışmalarında temelden başlanılan projelerde yaşam alanlarının daha kaliteli hale gelmesi sağlanır.

Bu hizmetleri gerçekleştirirken alanında uzman ve mimari yapıya sahip olan firmalardan yardım almanız yaşam alanlarınızın daha kaliteli hale gelmesini sağlayacaktır. Firmamız bu konuda uzman ve teknik mimarlar ile birlikte hizmet vererek yaşam alanlarının iyileştirilmesini sağlar. Plan proje çalışmalarında gönül rahatlığı ile firmamızdan hizmet alabilirsiniz.